Úvod O nás


O nás

PDF Tisk Email

Historie společnosti

PAPILLONS a.s. byla založena v roce 1999, na začátku své činnosti se zabývala ekonomicko-organizační a poradenskou činností v oblasti obchodu.
V roce 2001 společnost začala pracovat jako obchodní firma. V roce 2003 převzala obchodní aktivity výrobního družstva VZOR Ždírec nad Doubravou. V roce 2004 od VZORu odkoupila výrobní areál v Přibyslavi a převzala část výroby družstva - froté výrobky, utěrky, matracové damašky pro nábytkáře. Své výrobky prodávala na tuzemském trhu - především do hotelů, lázeňských domů, obchodních řetězců a velkoskladů.
V roce 2008 se změnila struktura vlastníků, výroba v zastaralé provozovně v Přibyslavi byla v roce 2009 ukončena.
V letech 2009-2010 společnost realizovala ve spolupráci s a. s. VEBA inovační projekt na výrobu nové výrobkové řady WA-TER kombinující vlastnosti klasického froté a vafle v jedné unikátní konstrukci. K tomu společnost koupila novou tkací techniku, kterou instalovala v prostorách akciové společnosti Veba Broumov.
Spolupráce s Vebou se prohloubila, společně s členskými organizacemi Clutex - Vebou a. s., společností Texsr s.r.o. a TU Liberec vyvinula nový typ funkční froté tkaniny PROWELL, která je unikátní svými užitnými vlastnostmi.
Veba k 1.1.2011 vyčlenila ze svých obchodních aktivit prodej bytového textilu a tuto oblast včetně odborného týmu pracovníků a zákaznické struktury převzala společnost Papillons. Rozměr společnosti se tímto skokově změnil.

Současnost společnosti

V současné době společnost Papillons provozuje výrobní a velkoobchodní činnost zaměřenou na hotelový textil na bázi „Prádlo PROFESSIONAL" a luxusní bytový textil, především damaškové ložní povlečení a froté výrobky pro domácnost. Společnost provozuje síť prodejen Veba, internetový a zásilkový prodej. Svým zákazníkům poskytuje široký servis včetně nabídky zakázkové výroby.